טיול לארה"ב

ארצותטיול מאורגן לארה"ב טיול בחוף המערבי, ארה"ב:

6 ימים – 5 לילות

סאן פרנסיסקו – יוסמיטי – יער הסקויה – לאס ווגס – גראנד קניון – הובר דאם

יציאה: בכל יום ראשון

מסלול הטיול

יום ראשון: לוס אנג'לס – כביש מספר 1 – כרמל – לוס גאתוס

עם בוקר נעזוב את לוס אנג'לס צפונה דרך עמק ונטורה עד העיר סנטה ברברה. מסנטה ברברה דרך רכס סנטה אינז נגיע לעירה הדנית סולוונג . נשוטט בין בתי המאפה והחנויות המיוחדות שבמקום. נמשיך צפונה לביקור במלון המיוחד "מדונה אין" כשנגיע נבין...

נעלה על כביש מס' 1 מהכבישים היפים בעולם, העובר לאורכו של האוקיינוס. מדי פעם נעצור לתצפיות וצילומים עד הגיענו לביקור קצר בעיירה כרמל. העיירה התפרסמה בשל ראש העיר, הבימאי ושחקן קלינט איסווד. נמשיך בנסיעתנו, נקיף את מפרץ מונטריי ובערב נגיע לעיירה לוס גאתוס.

לינה – לוס גאתוס

יום שני: לוס גתוס - סאן פרנסיסקו

היום אנו מבקרים באחת הערים היפות בעולם – סאן פרנסיסקו המכונה גם "פריז של המערב". נתחיל במרכז העירוני בו נמצאים מבני הציבור של העיר, נחצה את רובע קסטרו ונעלה לגבעות התאומות (במידה ומזג אויר יאפשר) נעבור ברחוב הפרחים (לומברד) ונגיע לרציף 39 – רציף הדייגים שלחוף האוקיינוס. נצא לשייט אל עבר גשר הזהב ונקיף את האי אלקטרז שעליו נמצא הכלא המפורסם בעולם. בחזרתנו ניסע דרך מרכז האומניות המודרניות, נחצה את גשר הזהב ונבקר תוך נסיעה בעיירת האומנים סוסליטו. נבקר בצ'יינה טאון – הרובע הסיני הידוע של העיר. נגיע  ל - Union Square, כיכר היוניון (כיכר האיחוד) שקבלה את שמה מההפגנות שהתקיימו במקום בתמיכה בצבא האיחוד בזמן מלחמת האזרחים, האזור בן כ – 10 ק"מ ומהווה היום מרכז בילוי ובו חנויות מותג, תיאטראות בתי מלון ובתי קפה. נקנח את היום בתצפית נוספת על העיר מאי המטמון – אי מלאכותי שנבנה בסמוך לעיר.

לינה באזור סאן פרנסיסקו

יום שלישי: סאן פרנסיסקו – יוסמיטי - פרזנו

את היום נקדיש לאחד מהפארקים הלאומיים המפורסמים בארה"ב ובעולם. פארק היוסמיטי – ריכוז גדול של צוקי גרניט ענקיים - המפורסם שבהם – "אל קפיטן". נעפיל (בנסיעה) לרכס הרי הסיירה נבאדה ונגלוש לעמק היוסמיטי. נראה את מפל ההינומה - מפל היוסמיטי, אחד הגבוהים בעולם. אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בבעלי חיים מסוגים שונים. נעצור למספר תצפיות על הפארק ובשעות הערב נגיע לעיר פרזנו.

לינה פרזנו

יום רביעי: פרזנו – יער הסקויה – עמק המוות – לאס וגאס

עם בוקר נרד דרומה, נחצה את פארק יער הסקויה, נעבור בחלקו הדרומי דרך אגם איזבלה. נחצה בנסיעה את עמק המוות – דיונות חול יפהפיות ואתרים שננטשו בעקבות תנאי המדבר הקשים. אחר הצהרים נגיע לעיר שאינה נרדמת לעולם ,לאס וגאס. יחד נצא לסיור בין בתי המלון על שלל העיצובים, הסגנונות ומשחקי המזל.

לינה לאס ווגאס

יום חמישי: לאס וגאס - הובר דאם – גרנד קניון – לאס ווגס

נסיעה לסכר ההובר   Hoover Dam- סכר שנבנה על נהר קולורדו ונחשב לאחד הפלאים ההנדסיים המודרניים של  ארצות הברית. הסכר נועד לשלוט בזרימת הנהר וע"י כך להשיג 2 מטרות, הראשונה אספקת מי השקיה לחקלאות ואספקת מי שתיה. המטרה השנייה ניצול כוח המים להפעלת טורבינות ענק לייצור חשמל.

נמשיך בנסיעה לביקור באחד מפלאי הטבע: הגרנד קניון. הקניון הענק משתרע מעל נהר הקולורדו

(אורכו של הנהר כ – 2350 ק"מ). לקניון ממדים עצומים, אורכו כ – 450 ק"מ גובהו כ – 1,500 מר' מעל הנהר ורוחבו בין 6 ק"מ ל 30 ק"מ. נעצור בנקודות תצפית שונות ומכל נקודה יתגלה לנו נוף קדומים. בשעת ערב מאוחרת נגיע חזרה ללאס וגאס. לאלה שעדין יהיה כוח במותנם יוכלו להמשיך ולגשת למכונות המזל או שולחנות המשחקים...בהצלחה!!!

לינה לאס וגאס

יום שישי: לאס ווגאס לוס אנג'לס

בוקר חופשי לקניות באוטלט, הימורים, ביקור בין בתי המלון, לקראת הצהריים נצא בדרכנו ללוס אנג'לס אליה נגיע בשעת ערב מוקדמת (מתאים גם לשומרי שבת).

12 ימים 9 לילות   מסלול הטיול:
 • 01
יום א'/ב' תל אביב > טוקיו
ביום א’ נפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נמריא, דרך יעד ביניים  לטוקיו. את הלילה נעשה בטיסה. נחיתה בטוקיו בשעות הבוקר המאוחרות של יום ב’ והסעה לבית המלון המשולבת בסיור: נראה את רובע גינזה המהודר על בתי הכולבו שבו, נבקר במקדש הבודהיסטי “אסקוסה” שלצדו שוק מזכרות ועבודות יפניות מרהיב, נבקר גם ברובע אודיאבה.
 • 02
  יום ג' טוקיואת היום נקדיש לסיורים לעיר הבירה טוקיו.  נסייר במקומות המודרניים והעתיקים, ברבעים היוקרתיים וברבעים הפשוטים יותר. ניסע לאומוטסנדו - השאנז אליזה של טוקיו, נטייל ברובע הראג’וקו “השיינקין של טוקיו”, נבקר במקדש השינטו - מייג`י שהוקדש לקיסר יפן, בנוי בפארק מוקף צמחיה צפופה ועשירה, נצפה על הארמון הקיסרי, נמשיך ונבקר ברובע אקיהברה המכונה “עיר החשמל”, רובע חנויות אלקטרוניקה וגדג’טים המיוצרים ביפן, נבקר במוזיאון אדו המשחזר בתים ואת סגנון החיים של טוקיו במאה ה-16. בערב נצא עם מדריך הקבוצה ובתחבורה הציבורית לסיור ברובע שינגו`קו המואר בשלל אורות צבעוניים.
 • 03
  יום ד' טוקיו  > שוק הדגים > האקונההבוקר, במידה ויתאפשר, נצא אל שוק הדגים הענק של טוקיו - שוק צ`וקיגי. כאן נקבעים מחירי הדגים. הביקור באולמי ההכרזה של מחירי דגי הטונה ימחיש לנו את חיבתם של היפנים למאכלי ים ודגה. זוהי בורסת הדגים הגדולה בעולם והביקור בשוק הוא חוויה שלא במהרה תשכח. אחר כך ניפרד מטוקיו ניסע אל האקונה עיירת הנופש השוכנת על שפת אגם אשי. באוויר נוכל להריח את הפעילות הוולקנית האופיינית לאזור הנמצא בסמוך להר פוג’י. נעלה ברכבל לתצפית על עמק אוואקודני, נערוך שייט על אגם אשי ונבקר במוזיאון הפתוח שבהאקונה המשלב איזון הרמוני בין הטבע לאומנות. (*יש לארוז תיק ללילה בהאקונה, המזוודות יוסעו לבית המלון בקובה).
 • 04
  יום ה' האקונה > הר פוג'י > טאקאימההבוקר במידה ומזג האוויר יאפשר, נוכל להעפיל לתחנה מס’ 5 ולערוך תצפיות מרשימות  על האגמים והרי האלפים. אחר כך ניסע למטסומוטו שער הכניסה להרי האלפים היפנים נראה את טירת מטסומוטו - מהיפות והעתיקות ביפן. נמשיך בנסיעה בנופי האלפים היפנים אל בירת המחוז טאקאימה. נסייר ברחוב סנומאצ`י ונתרשם מבתי העץ העתיקים, הגלריות והמזקקות בהם מכינים את המשקה הלאומי היפני- ה”סאקה”.
 • 05
  יום ו' טאקאימה > שירקווה-גו > יאוצו > קובההבוקר ניסע בלב האלפים היפניים אל הכפר שירקאווה-גו אשר הוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתי הכפר בנויים בסגנון ייחודי ומשלבים עץ וקש. נבקר באחד הבתים הנקראים WADA HOUSE. לאחר מכן נמשיך לכפר יאוצו ונאזין לסיפורו המופלא של סוגיהארה, קונסול יפן בליטא, שהציל אלפי יהודים במלה”ע השניה. נבקר במוזיאון ההנצחה לזכרו (הביקור בכפר ייערך במידה והזמן יאפשר זאת).  ניסע ברכבת לנגויה, משם נמשיך ברכבת הבולט המהירה לקובה עיר נמל ואחת מעשר הערים הגדולות ביפן. את השבת נבלה עם הקהילה היהודית הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.
 • 06
  שבת קובהלאחר התפילה וסעודת השבת נסייר רגלית באזור המלון, יחד עם מלווה הקבוצה. (יש לארוז תיק ללילה בקובה, המזוודות יוסעו לבית המלון בקיוטו).
 • 07
  יום א' הירושימההבוקר נצא ברכבת המהירה להירושימה. בהגעה נצא לאי מיאג’ימה הנחשב לאחד משלושת המקומות היפים ביותר ביפן. אי קסום שעדיין לא ‘נכבש’ על ידי התייר המערבי: מראות טבע נפלאים, מקדשים מרשימים, סמטאות צרות והרבה יופי, שקט ורוגע. נסייר באי המכונה “האי המקודש” ונסייר במקדש איצוקושימה, - הוא “המקדש הצף”. נחזור במעבורת להירושימה ונבקר ב”פארק השלום” וב”מוזיאון השלום” המצוי בתחומיו, אשר הוקמו באזור בו נפלה הפצצה ולאחר שהפרלמנט היפני קבע כי  הירושימה היא מעתה ועד עולם עיר המוקדשת להפצת מסר של שלום.
 • 08
  יום ב' קוראשיקי > אוקאיימה > קיוטוהבוקר באם יתאפשר נבקר במפעל לייצור מכוניות (מזדה). אחר כך נמשיך לקוראשיקי עיר עתיקה המרושתת בתעלות מים עליהן גשרים עתיקים. נסייר ברובע ההיסטורי של העיר ונבקר במוזיאון אוהרה. נמשיך לאוקאיימה  ונבקר בגן קוראקואן, אחד משלושת הגנים הגדולים ביפן. לאחר הביקור ניסע ברכבת הבולט המהירה לקיוטו. בערב יוכלו המעוניינים לצאת בתחבורה הציבורית ועם מלווה הקבוצה (בתשלום) לרובע גיון - רובע הבילויים והגיישות המפורסם.
 • 09
  יום ג' קיוטואת היום נקדיש להיכרות עם קיוטו הקיסרית על מכלול מקדשיה. נבקר בטירתו של השוגון אייאסו טוקוגאווה - טירת ניג`ו, נלמד על שיטות מתוחכמות של הגנה על טירת השוגון, נבקר בגניה ונמשיך למקדש הזהב הבודהיסטי קינקאקוג’י הבנוי על שפת אגם קטן בלבו של גן יפני עטור צמחיה צפופה. נלמד את רזי הזן הבודהיסטי היפני תוך כדי התבוננות מעמיקה בגני מקדש ראיונג`י נבקר במקדש קיומיז`ו הבנוי על מורדות גבעות היגשימאיה ומשקיף על קיוטו העתיקה על סמטאותיה היפות. בערב נצא למפגש מרגש עם קהילת “בית שלום”, נוצרים אוהבי ישראל. נשמע את סיפורה המרגש של הקהילה היפנית ונאזין לחברי המקהלה היפנית השרים את שיריה של נעמי שמר בעברית.
 • 10
  יום ד' נארה > אוסקה > טיסה חזרה ארצהבבוקר נבקר בשוק האוכל נישיקי, נלך ב”דרך הפילוסופים” - שדרה יפהפייה של עצי דובדבן לאורך נחל ונשתתף בטקס תה מסורתי. אחר כך, נסיעה קצרה תוביל אותנו אל נארה, הבירה העתיקה של הקיסרות היפנית שהוקמה בתחילת המאה ה-8 לספירה. נבקר בגני מקדש טודיג`י ונצפה ביותר מאלף צבאים המשוטטים להנאתם בגנים. היפנים מאמינים שהצבאים הם אלי השינטו ומתייחסים אליהם בכבוד ובהערכה. נבקר במקדש העשוי עץ שנחשב למבנה העץ הגבוה ביפן ונראה את פסל בודהא הענק, עשוי ברונזה יצוקה במשקל מאות טונות. נמשיך ונבקר במקדש קאסוגה השייך למשפחת פוג`יוארה ונתרשם משלושת אלפים מנורות אבן ומפשטותו של מקדש השינטו. בתום הסיור ניסע מלאי חוויות לשדה התעופה של אוסקה וממנו נמריא חזרה ארצה, דרך יעד ביניים.
 • 11
  יום ה' תל אביבתמה החוויה היפנית. היום אנו נוחתים בנתב”ג.
       מועדי יציאה ומחירים:
תאריך יציאה תאריך חזרה ימים מחיר תוספת ליחיד
17-03-2015 26-03-2015 10 $3990 $400
10-05-2015 21-05-2015 12 $4945 $575
12 $4945 $575
12 $4945 $575
12 $4945 $575
 •